گروه درمانی

جلسات گروهی، تحلیلی – آموزشی یا همان گروه درمانی نوین چیست ؟

جلسات گروهی، تحلیلی آموزشی

( کاوش درون )

جلسات گروهی تحلیلی آموزشی چیست و چگونه به شما کمک می کند ؟

این جلسات بر توسعه شناخت شما از درونتان، تغییر رفتار و مهارت های ارتباطی تمرکز دارد. ولی سوال اساسی این است که ایم موضوعات به چه دردی می خورند. اختلال روانی یعنی، من توانایی مواجه با واقعیت را ندارم ! واقعیت تلخ است و ناخوشایند اما شیرین هم هست، زیرا تنها و تنها چیزی است که واقعی است ! این تلخی در شروع رشد به ما یاد می دهد از واقعیت فرار کنیم و آن را نبینیم و از اینجا مشکلات ما شروع می شوند. زیرا هر چقدر هم که فرار کنید واقعیت سر جای خودش هست و هر زمان که چشم باز کنید آن را خوهید دید. در این جلسات واقعیت را خواهید دید واقعیت رفتارهایتان دلیل آنها و احساساتتان و شیوه کنار آمدن با آنها و این بار آگاهانه و حالا اگر خواستید، می توانید آنها را تغییر دهید.

مزایای این جلسات چیست ؟

R جلسات گروهی، تحلیلی – آموزشی به مردم اجازه می دهد که حمایت و نقطه نظرات دیگر اعضای گروه را دریافت کنند. افرادی که در این گروه شرکت می کنند، می توانند ببینند که دیگران در مواجه با رویدادهای چالش بر انگیز چه کارهایی می کنند، که می تواند به آنها کمک کند کمتر احساس تنهایی کنند.

R اعضای گروه می توانند بعنوان الگو برای سایر اعضا باشند. با مشاهده افرادی که با مشکل مواجه شده اند و بررسی ابعاد مختلف مشکلاتشان دیگر اعضای گروه می توانند ببینند که خودشان در چنین شرایطی چه می کنند و این رفتار آنها چقدر سالم است و چه تبعاتی دارد، و برای بهبودی و تغییر امیدوار می شوند. همانطور که هر شخص پیشرفت می کند، به نوبه خود می تواند به عنوان یک الگو برای دیگران باشد.

R جلسات گروهی، تحلیلی – آموزشی عموما بسیار مقرون به صرفه است. به جای تمرکز فقط بر روی یک نفر در یک زمان، تسهیلگر یا متخصص می تواند زمان خود را به یک گروه بسیار بزرگتر اختصاص دهد.

گروه یک پناهگاه امن را ایجاد می کند. این ویژگی اجازه می دهد تا افراد رفتار و اقدامات خود را در امنیت گروه روایت کنند.

R با شرکت کردن در یک گروه، متخصص و شما می توانید ببیند که چگونه هر فرد به دیگران در شرایط اجتماعی پاسخ می دهد و با خود و سایرین چگونه رفتار می کند. با استفاده از این اطلاعات، متخصص می تواند بازخورد ارزشمندی برای هر فرد ارائه دهد. که این بازخورد برای دیگرانی که شاهد ماجرا هستند نیز مفید خواهد بود.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *