چرا با یکی دیگه رفت ؟ (قسمت دوم)

چرا با یکی دیگه رفت ؟ (قسمت دوم)

ادامه ی پست قبل…

٤-کاهش مذاکرات و تعاملات کلامی:

صحبت کردن عامل مهمی است که معمولا در ابتدای رابطه در حد خوبی وجود دارد ولی با گذشت زمان ما حرفهای خود را سانسور میکنیم تا قضاوت نشویم و یا سرزنش نشویم و یا برای جلوگیری از دعوا از حرف زدن اجتناب میکنیم .
در ابتدای رابطه معمولا افراد ارتباط کلامی خوبی باهم دارند مثلا روزی چند ساعت با هم تلفنی صحبت میکنند اما بعد از مدتی تمایل به صحبت کردن و ارتباط کلامی کم میشود زیرا مسایلی به وجود می آید که به خاطر همین ارتباط زیاد است .اما این کاهش ارتباط کلامی و مذاکره باعث جدایی و فاصله افتادن بین دو نفر میشود .
وظیفه هر کس در رابطه ایجاب میکند که سطح تعاملات کلامی و مذاکرات را افزایش دهیم حتی اگر به ضرر ما باشد و ما در مذاکره بازنده باشیم . باید راهکارهایی داشته باشیم تا مجبور باشیم مذاکره کنیم.
ایجاد کردن حرف مشترک هم نوعی فعالیت است.

٥-رها نکردن گذشته :

ما همچنان در روابط گذشته دست و پا میزنیم و دایم یک حسرت و غم رابا خود حمل میکنیم یعنی در رابطه ای هستیم ولی به هر دلیلی اتفاقات الان در رابطه را با روابط قبلی خود مقایسه میکنیم اما باید بپذیریم که ملاک و معیار مسایل و رفتار ما روابط قبلی و تجربیات گذشته ما نیستند و باید در رابطه با هر فرد طبق خصوصیات و نیازهای او مسایل را تعریف و بررسی کرد
ما از گذشته هیچ درسی نمیتوانیم بگیریم و نمیتوانیم بگوییم به طور مثال

٦- عدم مسیولیت پذیری بالغانه

ما دوست داریم در روابط کودک باشیم و لوس باشیم و کودک درون خود را زنده نگه داریم اما اتفاق بدی که می افتد این است که کم کم ما در رابطه نقش کودک میگیریم و طرف مقابل نقش والد میگیرد و پس از این هنگامی که بخواهیم نقش کودک نداشته باشیم طرف مقابل ما نمیپذیرد و همچنان میخواهد والد باشد ومن را در نقش بالغ دوست نخواهد داشت و اگر ما نپیذیریم که او واالد باشد او به زور و اجبار متوسل میشود.
اگر در رابطه ای به مرور زمان احساس خشم و زیر شاخه هایش را تجربه میکنیم احتمالا رابطه تبدیل به رابطه والد و کودک شده است.

٧-اگر در رابطه با کسی پس از گذشت 6 ماه هنوز شخص جذابیتی (جسمی و جنسی) برایمان ندارد باید از رابطه خارج شد.

٨-دیدن واقعیتها

افراد در همه حال به دنبال منافع خود هستند پس در صورتی که کسی بهتر شما باشد ممکن است طرف مقابل شما به خاطر او شما را رها کند و یا اگر کسی ثروت و زیبایی برایش اهمیت زیادی دارد حتما در صورتی که کسی از این جهت بهتر باشد انتخابش را تغیر میدهد . ما با دانستن و پذیرفتن این واقعیت ها میتوانیم در ابتدا تصمیم های معقول تری بگیریم.

چرا با یکی دیگه رفت ؟ دپارتمان آموزش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره احیا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *